PRO Jeseník

Zdravé město potřebuje zdravý rozum a tebe!

PRO Jeseník je volné uskupením lidí s vlastním názorem a selským rozumem, kteří  již 12 let hájí zájmy města Jeseník a jeho občanů. Chceš se k nám také přidat?

 Pokračovat

Přidej se k nám!

Zapoj se do činnosti PRO Jeseníku

Zajímáš se o budoucnost města Jeseník a rád by ses na chodu města podílel? Líbí se ti naše dosavadní práce, politika zdravého rozumu a souhlasíš s našim hodnotovým paterem? Pokud ano, přidej se k nám a zapoj se do činnosti PRO Jeseníku. Nejsme politická strana, takže u nás nemáme žádná oficiální členství, , přihlášky a členské příspěvky. Jsme volné uskupení lidí s vlastním názorem a selským rozumem, kteří mezi sebou rádi přivítají každého souseda, který umí vzít zodpovědnost za svůj život a město do vlastích rukou. Je jedno, jestli jsi student, rodič v domácnosti, podnikatel, zaměstnanec nebo důchodce. Ceníme si tvé aktivity, názorům, zkušeností i času, který se rozhodneš městu věnovat.

Jak se můžeš zapojit do PRO Jeseníku?

Možností je celá řada! Účastni se schůzek, pomáhej nám se sociálními sítěmi a marketingem, připravuj vlastní programové návrhy, zastupuj nás v komisích nebo za nás rovnou kandiduj do zastupitelstva.

Účastí na pravidelných schůzkách

S našimi členy a podporovati se pravidelně neformálně setkáváme. Předáváme jim aktuální informace z politického dění, diskutujeme s nimi připravované návrhy, probíráme dostupné možnosti a plánujeme další kroky. Setkání je pro nás také zpětnou vazbou, jak si stojíme, co děláme dobře a co špatně. Je to i místo pro vaše náměty. Nejčastěji se potkáváme před zasedáním zastupitelstva nebo při jiných významných událostech. A protože víc hlav víc ví, budeme rádi, když se nás bude setkávat co nejvíce podobně smýšlejících.

Přípravou a realizací návrhů

Máš návrh nebo nápad, který by se mohl v Jeseníku realizovat? Setkáváš se s neřešeným problémem, nelíbí se ti současný stav nebo vnímáš, že je potřeba na nějaké oblasti více zapracovat? Pomáhej nám utvářet politickou linku. Zapoj se do přípravy a realizace politického programu. Připomínkuj  naše návrhy, diskutuj s ostatními, předkládej vlastní náměty a sestavuj priority. Pracuj s námi na tvorbě nového volebního programu pro nadcházející období. 

Pomocí s marketingem

Pokud chceme náš program, postoje a návrhy dostat do povědomí občanů, potřebujeme k tomu odpovídají marketing. Máš znalosti z oblasti politického marketingu? Nebo se chceš naopak něčemu přiučit? Pomáhej nám s aktivitami na sociálních sítích, fotografuj, natáčej nebo piš články do blogu

Prací v orgánech a organizacích města

Komunální politika není jen zastupitelstvo města. Každá zvolená politická strana má možnost nominovat své zástupce do odborných komisí (bytová, dopravní, sportovní a vzdělávací, kulturní,...), do pracovních skupin nebo například do městských výborů (investiční, finanční...). Chceme, aby PRO Jeseník zastupovali kandidáti, kteří jsou pracovití, odborně zdatní a zapálení pro danou problematiku.

Kandidaturou do městského zastupitelstva

V rámci komunálních voleb si občané každé čtyři roky volí své nové zastupitele. Období komunálních voleb je pro kandidáty časově i psychicky náročné období. Podílejí se na přípravách, účastní se kampaně, diskutují s voliči a čelí různým formám politického boje ve veřejném prostoru i na internetu. Není proto divu, že počet zájemců o tuto veřejnou službu a celkový počet kandidujících stran setrvale klesá. Přidej se na naši kandidátu a zapoj se do boje o městské zastupitelstvo v roce 2026!

Materiální nebo finanční podporou

Nejsme politická strana financovaná ze státního rozpočtu, nečerpáme dotace a ani nevybíráme členské příspěvky. Přesto však naše činnost přináší náklady, které hradíme ze svých soukromých prostředků. Jedná se například o provoz webu, nákup propagačních materiálů nebo platby za internetové kampaně a marketing obecně. Budeme proto rádi, pokud se nás rozhodnete jakkoliv podpořit. Může se jednat o poskytnutí místa na umístění banneru či plachty na vaší nemovitosti , zajištění propagačních materiálů (trička, placky..) , tisk nálepek a polepů, objednání billboardové plochy, financování placeného článku v tisku nebo finančního příspěvku na internetový marketing

Dej nám o sebě vědět

Zanech nám na sebe kontakt v tomto dotazníku a my se ti obratem ozveme.

    Děkujeme, zpráva byla úspěšně odeslána.
    Upss, něco se nepovedlo, zkuste to prosím znovu.