Podpoříme rekonstrukci krytého bazénu

✅ Budoucnost krytého plavání na Jesenicku je otázkou, kterou budou muset řešit zastupitelé, kteří vzejdou z nadcházejících komunálních voleb. Koupaliště je již technologicky i konstrukčně daleko za svou životností a v případě větší poruchy hrozí jeho definitivní uzavření. Ačkoliv se obec Česká Ves snaží tomuto nejčernějšímu scénáři všemi prostředky zabránit, nelze jej vyloučit. I proto si myslíme, že každá kandidátní strana by měla již nyní umět odpovědět na otázku budoucnosti krytého plávání.

O rekonstrukci bazénu v České Vsi

Naše hnutí PRO Jeseník dlouhodobě prosazuje primárně variantu rekonstrukce bazénu v České Vsi, a to jak z časového hlediska ⏳, tak i z toho ekonomického 📉. Jsme připraveni poskytnout až 50 milionů z rozpočtu města jako finanční podporu obci Česká Ves na zmíněnou rekonstrukci. Ta by poté měla trvat zhruba 1,5 roku.

Ve variantě výstavby nového krytého bazénu na „zelené louce“ v Jeseníku by totiž městu trvalo dle našeho odhadu minimálně 5 let, než by si lidé mohli poprvé plavat. Taková investice navíc vyjde na cca 250 – 300 milionů, možná víc, což je jeden celý roční rozpočet města. Samotný provoz plaveckého bazénu by pak spolkl další milionové částky z městských peněz.